سبد خرید 0

12ترفند شستشوی خودرو که فقط افراد حرفه‌ای می‌دانند

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 16 مهر 1398 در ساعت 17 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فوت و فن تمیز کردن ماشین

با خودروی خود دوست هستید یا دشمن؟ اگر دوست هستید باید بدانید که شستشوی دستی بهتر از کارواش است و در این پست برای شما از فوت و فن‌های شستشوی دستی ماشین گفته‌ایم.

شستشوی مرتب ماشین با دست راز زیبایی و طول عمر خودروست، به این منظور عده‌ای خودرویشان را به کارواش‌ها می‌سپارند. قضیه‌ی کارواش‌های اتوماتیک مشخص است، ولی باید بدانید کارواش‌های دستی هم تفاوتی چندانی نمی‌کنند! متاسفانه فشار آب بیشترشان بالاست، به طوری که در طولانی مدت باعث ایراد در رنگ و رنگ پریدگی خواهد شد.

12 ترفند شستوشوی خودرو که فقط افراد حرفه ای میدانند

شما سالانه پول زیادی را برای شستشوی خودرو در کارواش خرج می‌کنید. اگر هم بخواهید در خانه آن را بشویید، به بسیاری از جزئیاتی که برای این کار لازم است نمی‌پردازید. این راهنمای شستشوی خودرو که توسط افراد حرفه‌ای تنظیم شده پیش روی شماست.

قبل از شستشوی خودرو به آن آب بزنید

اگر از ابتدا مواد شوینده را به ماشین بزنید در واقع فقط دارید گرد و غبار و شنهای جاده را به ماشین می‌سابید. شویندگان حرفه‌ای ماشین همیشه با آب تمیز سطح آن را می‌شویند که تا حد امکان گرد و خاک و کثیفی روی آن شسته شود.

از مایع شستشو دهنده مخصوص خودرو استفاده کنید

اغلب کسانی که در خانه ماشین خود را می‌شویند از مایع ظرفشویی برای شستشوی خودرو استفاده می‌کنند اما این کار درست نیست. مواد شوینده آن بیش از اندازه سخت هستند. این مواد روغنهای ضروری بیرون ماشین شما را پاک می‌کند و عملا می‌توانند عمر رنگ خودرو را کاهش دهد.

 

برای شستشوی خودرو به جای اسفنج از دستکش میکرو فایبر استفاده کنید

اسفنجها گرد و غبار و ذرات شن را گرفته و در منافذ بزرگ خود نگه می‌دارند. شما می‌توانید آن را بچلانید اما ذرات ریز همچنان در آن باقی می‌ماند. وقتی که این ذرات داخل آن جا خوش کنند مثل این است که ماشینتان را با کاغذ سنباده تمیز می‌کنید. معمولا کارکنان حرفه‌ای کارواش از دستکش میکرفایبر مخصوص شستشوی ماشین استفاده می‌کنند چون به هنگامی که آن را می‌شویید کلیه ذرات از داخل آن خارج شده و می‌افتند

از دو تا سطل استفاده کنید

یکی برای آب و صابون تمیز و یکی هم برای آب شستشو. بعد از هر بار پاک کردن، دستکش میکروفایبر کثیف را در سطل آب بزنید و بچرخانید تا کثیفی و ذرات آن خارج شود. سپس آن را در آب و کف بزنید و بردارید تا بخش دیگری را تمیز کنید. قبل از اینکه به طرف دیگر ماشین برای شستن بروید، آب شستشوی کثیف را خالی کنید و دوباره سطل آب را از آب تمیز پر کنید. این باعث می‌شود که آب صابون شما تمیز بمان

قبل از پولیش کردن خراشهای روی سطح خودرو را پاک کنید

این مرحله همان چیزی است که شویندگان خودروی خانگی را از افراد حرفه‌ای تفکیک می‌کند. پولیش موجب افزایش براقیت می‌شود، اما خراشها را از بین نمی‌برد. با این حال اگر در ابتدا خطوط روی ماشین را با یک قلم خشگیر برطرف کنید و بعدا پولیش کنید درخشش بیشتری خواهد داشت .

استفاده از واکس صنعتی

واکسهای خمیری قدیمی روی ماشینهای قدیمی خیلی خوب به نظر می‌رسند. اما آنها همان ظاهر براقی را که واکسهای صنعتی امروزی انجام می‌دهند، بوجود نمی‌آورند و خیلی ماندگار نیستند. وقتی فروشندگان خودرو بتونه کاری رنگ انجام می‌دهند فقط از واکس صنعتی با کیفیت بالا استفاده می‌کنند که چیزی است که شما می‌توانید با مقداری جزئی خرج کردن انجام دهید. واکس صنعتی را در بخشهایی کوچک بااستفاده از یک اسفنج مخصوص واکس روی ماشین استفاده کنید البته لازم به ذکر است واکس های صنعتی را از شرکت هایی که تولید کننده ی قلم خشگیر هم هستند میشود تهیه کرد اغلب این شرکت ها به همراه قلم خشگیر و پولیش و  واکس هم در پک خود دارند .

برای تمیز کردن داخل خودرو از بالای آن شروع کنید

تمیز کنندگان خانگی خودرو همیشه با جارو کردن کفپوش ماشین شروع می‌کنند. این کار فقط گرد و خاک را از داشبورد، صندلیها و درها به سمت عقب که کفپوش آن را تازه تمیز کردید می‌برد. فروشندگان حرفه‌ای خودرو از بالا شروع می‌کنند و در انتها کفپوش را تمیز می‌کنند.

با مکش قطعات باز را تمیز کنید

از یک برس مخصوص و مکنده کارگاهی برای حذف گرد و خاک از همه گوشه‌ها و شکافهای روی داشبورد و کنسول استفاده کنید. مکنده را نزدیک برس نگه دارید تا هر چیزی را که برس بیرون می‌آورد قبل از افتادن کف ماشین، با مکنده بطور کامل خارج کنید.

کفپوش را برس زده و جارو بکشید

کفپوش خودرو طوری است که تمایلی به بیرون کردن گرد و غبار ندارد. اگر فقط آن را جارو بکشید، فقط خاکها را به عقبتر می‌برید. برای تمیز کردن بیشتر، فروشندگان خودرو از یک برس قالی استفاده می‌کنند و فرش را با استفاده از جارو برقی یا مکنده، تمیز می‌کنند. شما ذرات خاک را به سطح می‌رانید و می‌توانید آنها را با مکنده تمیز کنید

از یک اسفنج غیر سیلیکونی برای داشبورد استفاده کنید

اسپریهای محافظت کننده سلیکونی داشبورد، یک رد روی داشبورد می‌گذارند که گرد و خاک بیشتری را جذب می‌کند بنابراین مجبور خواهید شد که بیشتر از دفعات قبل آن را تمیز کنید. به علاوه داشبورد براق روی شیشه جلو انعکاس ایجاد خواهد کرد. این انعکاس و خیره شدن به آن می‌تواند بینایی شما را کاهش دهد به خصوص به هنگام شب. به همین دلیل است که متخصصان حرفه‌ای خودرو از اسفنجهای محافظ غیر سیلیکونی استفاده می‌کنند. با این کار داشبورد شما خیلی خوب به نظر می‌رسد و نور خیره کننده را کاهش می‌دهد

روانکاری درزهای دربهای خودرو

احتمالا هر وقت که دربهای خودرو را تمیز می‌کنید مواد روان کننده آن را پاک می‌کنید. کارکنان حرفه‌ای فروش خودرو با استفاده از اسپری سیلیکونی آن را دوباره به وضعیت  اول خود و به حالت روان بر می‌گردانند. مقداری از مواد را روی نوار لاستیکی اسپری کنید و آن را روی کل این نوار بکشید. سیلیکون از چسبیدن در و سفت شدن آن به هنگام زمستان و تابستان جلوگیری می‌کند.

کار شستشوی خودرو با برق انداختن شیشه به پایان می‌رسد

اگر شیشه‌های داخلی خودرو را قبل از تمیز کردن داشبورد و استفاده از محافظت کننده وینیل، تمیز کنید، مجبور می‌شوید دوباره آنها را تمیز کنید. به همین دلیل است که فروشندگان خودرو کار تمیز کردن شیشه را در انتها انجام می‌دهند. تمیز کردن شیشه‌ها در این مرحله همه موادی که موقع تمیز کردن و اسپری داشبورد روی شیشه اسپری شده، پاک می‌کند و شیشه‌های خودروی شما را پاک و درخشان می‌کند. اینها بخشی از رازهای شستشوی خودرو بود که توسط کارکنان و متخصصان فروش خودرو برای افزایش قیمت و زیباتر شدن ظاهر خودروی شما بیان شد

بهترین راه حل برای از بین بردن خط و خش خودرو

شرکت ایران خودروان اولین تولیدکننده قلم خش گیر اتومبیل با یک ده تجربه و همکاری مستقیم و مشترک با شرکت جلاسنج در زمینه پولیش،دانشگاه صنعتی امیر کبیر،دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ،جهت فرمولاسیون رنگ ،شرکت پتروشیمی(نام این شرکت محفوظ میباشد)،شرکت رنگ کحالی جهت بررسی فرمولاسیون حلال رنگ همکاری نموده ایم تا هم اکنون بتوانیم با کیفیت ترین قلم خشگیر را در ایران به تولید برسانیم.

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()